Ministerial Staff

Sl.No

Name

Designation

1

Sr. Raisy (Rosily C.J)

Junior Supdt

2

Sr. Mable (Reena T .D)

Head Accountant

3

Sr. Arpitha (Baby K.C)

U.D.C

4

Sr. Ann Joe (Annie Jose Muringatheri)

U.D.C

5

Sr. Anu Joseph

Clerk

6

Sr. Gracemi(Jency Jose)

Clerk

7

Sr. Jissa Johnson(Jissa Johnson P)

Clerk

8

Sr. Linta Maria(Linta Varghese)

Store Keeper

9

Dr.Sr. Joicelit(Joicy A.J.)

Librarian

10

Sr. Soji Maria(Sherly A.J.)

Computer Asst.

11

Mr.Bush Antyes M.

Mechanic

12

Mr.Don C. Josson

Technical Asst.

13

Smt. Mercy Anto

Lib Asst.

14

Smt.Shainy P.C

Lib Asst.

15

Smt.Annie E.J

Lab Asst

16

Smt.Thressia M.A

Lab Asst

17

Smt.Leena K.R

Lab Asst

18

Smt. Sheeba P.J

Lab Asst

19

Mr.Siril M.L

Lab Asst

20

Sr. Sheeja K.J.(Sheeja Kannanaikkal)

Office Attendent

21

Mr.Binto Thomas

Office Attendent

22

Smt.Sajini P.J.

Office Attendent

23

Smt.Nisha P.J.

Office Attendent

24

Smt.Mary Philip

Office Attendent

 

About Us

News & Events
 

Announcement

 Rank Holders 2020-2021
1. Athulya Joy (Ist Rank BSc Mathematics)
2. Sahala Ummer (Ist Rank BA Multimedia)
3 Ganasree K R (II nd RANK MA Multimedia )
4. Anjali V P (II nd Rank BSc Chemistry)
5. Ninu C Sison (IInd Rank BA English)
6. SweanaVakkayil Seaban (IInd Rank BSc Computer Science)
7. Venessa Jose – (II nd Rank M.Sc. Zoology )
8. Janeena Sara D (IIIrd Rank B A Multimedia )
9. Durga Radhakrishnan (IIIrd Rank B A Malayalam)
10. Amala George (IIIrd Rank BA Multimedia)
11. Amana Ashraf (IIIrd Rank- M A Multimedia)
12. Yadhu Priya (IVth Rank BSc Chemistry)
13. Aesha Aliya Fadel (IVth Rank BA Multimedia)
14. Fathimathul Fouziya- (4th Rank- M A Multimedia)
15. Shruthi A (V th Rank BSc Computer Science)
16. Gayathri Anoop (VIth Rank BSc Zoology)
17. NavyaVijayan (VII th Rank in B.Sc. Chemistry )
18. Sneha M K (VIIth Rank BSc Zoology)
19. Smija P M (VIIth Rank MSc Mathematics )
20. Mehnaz (VIIIth Rank B.Sc. Mathematics )
21. Linha( VIIIth Rank B.A Multimedia )
22. Sr.Roslin Paulose (VIIIth Rank MA Economics )
23. Aswathi K S (Xth Rank B.Sc. Chemistry)
24. Dilsha.K (Xth Rank B.Sc. Mathematics )
25. Shinin Fidha V (Xth Rank MSc Botany)
26. Rahana K (XVth Rank BA Malayalam)
27. Aparna Muraleedharan (XVIth Rank BA Malayalam )
28. Amrutha K Sathyan – (IV th Rank M.Sc. Zoology)
29. Reshmi A (XII th Rank in B.Sc. Chemistry)
) 30. Glinta Justin (XIII th Rank in B.Sc. Chemistry )
31. Anshulika (XVth Rank B.Sc Physics)

ADMISSION